Xioami Apk İndirmeyi Engellemek İçin Çalışmalara Başladı.

4 0
Okuma zamanı:53 Saniye

Apk dosya indirmeleri telefonlara virüs bulaşmasında ve cihazların yavaşlamasında en büyük problem olarak görülmekte. Xioami yeni android güncelleme ile apk indirmelerini engelleyerek işletim android işletim sisteminin zararlı yazılımlardan korunmasını hedefliyor.

Xioami Neden Apk indirmeyi Engelliyor?

Xioami telefonlar zaman ilerledikçe eski telefonlarına güncelleme getirmemektedir. Bu da eski telefonlarda yeni çıkan uygulamaların kurulamayacağı anlamına gelir. Bir çok kişi güncellenen ve telefonuna kuramadıkları uygulamaların eski versiyonlarını internetten apk olarak indirip kuruyor. Bu yöntem sağlıklı bir yöntem olarak bilinmemektedir. Sebebi ise üçüncü kişiler tarafından apk dosyasını virüslemiş olabilirler ve telefonunuza kurarak virüs bulaştırabilirsiniz. Apk playstore yüklü olan uygulamaların uzantısı olarak bilinmektedir. Playstore yayınlanan uygulamalar birçok filtreden geçerek virüssüz olduğu kesinleşen uygulamaların yayınlanmasına izin verilir. Bu yüzden playstore üzerinden indirilen apk uygulamalar zararsız olarak görülmektedir. Xioami yeni hamlesi ile playstore harici apk uygulama yüklemesinin engellenmesine ilk adımı atmıştır.

Xioami Apk İndirmeyi Nasıl Engelleyecek?

Xioami üçüncü kişiler tarafından düzenleme yapılabilecek olan ve playstore harici yerlerdeki apk dosyalarını nasıl engelleyeceği merak konusu. Bu sorunu android güncelleştirmesi ile yapması beklenmekte. Peki ya ileride diğer android işletim sistemi kullanan cihazlarda da aynı hamleyi görürmüyüz.

Mutlu
Mutlu
33 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heycanlı
Heycanlı
33 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
33 %

Ortalama Puan

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir